Preloader Close

VB-MAPP (Verbalinio elgesio etapų vertinimo ir ugdymo plano rengimo programa,  aut. M. L. Sundberg, 2014 m.) – tai efektyvi vertinimo priemonė, skirta autizmą ir kitų raidos sutrikimų turinčių vaikų kalbiniams ir socialiniams įgūdžiams įvertinti. Joje pagrindinis dėmesys skiriamas verbalinio elgesio ir bendravimo įgūdžių vertinimui įvairiose srityse, tokiose kaip mandai (prašymas), įvardijimas , vokalinis atkartojimas, intraverbalinis elgesys (pokalbio palaikymas, atsakinėjimas į klausimus), vizualiniai įgūdžiai, imitacija, žaidimo ir socialiniai įgūdžiai.

VB-MAPP yra vertingas šaltinis padedantis suprasti vaiko kalbos ir bendravimo raidą. Ši metodika suteikia įžvalgų apie stipriąsias sritis ir tas sritis, kurias reikia ugdyti ir stiprinti, padeda parengti ugdymo programas pagal vaiko poreikius.

VB-MAPP yra prieinama keliomis kalbomis, kad ja galėtų pasinaudoti įvairios šeimos ir profesionalai, dirbantys su raidos sutrikimų turinčiais vaikais visame pasaulyje. Nors konkretus kalbų, kuriomis ji pasiekiama, skaičius laikui bėgant gali skirtis, šiuo metu metodika išversta į keletą kalbų, įskaitant lietuvių, ispanų, prancūzų, italų, olandų, japonų, korėjiečių ir kinų. Tai padidina šios metodikos prieinamumą ir naudingumą šeimoms ir profesionalams visame pasaulyje.

SAVO CENTRE NAUDOJAME LIETUVAI PROFESIONALIAI PRITAIKYTA VB-MAP VERSIJĄ LIETUVIŲ KALBA.

VAIKAMS, KURIŲ GIMTOJI KALBA NĖRA LIETUVIŲ, GALIME PASIŪLYTI PROGRAMĄ ANGLŲ, RUSŲ, LENKŲ IR KT. KALBOMIS. VB-MAPP VERSIJOS.