Preloader Close

Taikomoji elgesio analizė (TEA, angl. ABA) yra struktūrizuotas ir įrodymais grįstas metodas, padedantis vaikams, turintiems įvairių raidos sutrikimų, tame tarpe ir autizmą, įgyti naujų įgūdžių ir sumažinti iššūkių keliančio elgesio apraiškas.

Tai tarsi priemonių rinkinys, padedantis vaikams mokytis ir augti. Jis pagrįstas supratimu, kodėl žmonės elgiasi tam tikrais būdais ir šių žinių panaudojimu mokant naujų įgūdžių ir mažinant probleminio elgesio apraiškas.

ABA terapijos metu apmokyti specialistai dirba su jūsų vaiku, kad išskaidytų sudėtingus įgūdžius, tokius kaip kalbėjimas ar žaidimas su kitais vaikais, į paprastesnius, lengviau įveikiamus veiksmus. Tuomet specialistai naudoja teigiamą pastiprinimą, pavyzdžiui, socialinį pagyrimą, žaidimą ir pan., kad paskatintų jūsų vaiką mokytis.

ABA terapija yra ne tik naujų įgūdžių mokymas. Ji taip pat padeda vaikui geriau suprasti jį supantį pasaulį ir mažinti elgesio, kuris gali trukdyti mokytis ar bendrauti, apraiškas. Taigi, jei jūsų vaikas susiduria su tokiais dalykais kaip pykčio priepuoliai arba nesilaiko prašymų, nurodymų, ABA taip pat gali padėti spręsti šias problemas.

Vienas iš puikių dalykų, kuo pasižymi ABA yra tai, kad taikoma individuali prieiga, kuri atitinka jūsų vaiko poreikius ir pomėgius. Specialistai glaudžiai bendradarbiauja su jumis, siekdami nustatyti tikslus ir sukurti planą, kuris tiks jūsų šeimai.

Apibendrinant, ABA terapija yra skirta padėti jūsų vaikui išnaudoti visas jo galimybes ir palengvinti kasdienį gyvenimą.