Preloader Close

ABA programoje verbalinis elgesys vaidina lemiamą vaidmenį, padedant vaikams, turintiems įvairiapusį raidos sutrikimą, autizmą  ir susijusių negalių, ugdyti kalbos ir bendravimo įgūdžius. Verbalinis elgesys yra pagrindinis jūsų vaiko ABA programos aspektas, ypač, jei reikia tobulinti komunikacinius įgūdžius. Pagrindinis dalykas yra išmokyti vaiką vartoti kalbą prasmingai, pavyzdžiui, prašyti to, ko jis nori, įvardyti objektus, atsakyti į klausimus ir įsitraukti į pokalbį.

ABA terapojojemes suskirstome verbalinį elgesį į skirtingus tipus, pvz., prašymas (daiktų prašymas), įvardijimas (dalykų įvardijimas), atkartojimas (žodžių pakartojimas) ir atsakinėjimas į klausimus. Sutelkdami dėmesį į šiuos specifinius įgūdžius, galime padėti jūsų vaikui išmokti efektyviai bendrauti ir išreikšti savo poreikius bei norus.

Verbalinio elgesio įtraukimo į jūsų vaiko ABA programą tikslas yra suteikti būdus ir priemones, reikalingas bendrauti su supančiu pasauliu ir užmegzti ryšį su kitais. Nesvarbu, ar tai mokymasis pasakyti „labas“, ar prašyti mėgstamo žaislo, ar pokalbis su draugu, verbalinio elgesio įgūdžiai yra būtini jūsų vaiko socialinei ir emocinei raidai.

ABA programoje specialistai naudos įvairius metodus, tokius kaip pagalbos suteikimas, elgesio formavimas ir pastiprinimas, kad išmokytų ir sustiprintų verbalinio elgesio įgūdžius. Jie taip pat pritaikys programą pagal jūsų vaiko individualius poreikius ir pomėgius, užtikrindami, kad jis pasiektų pažangą jam priimtinu tempu.

Galiausiai, sutelkdami dėmesį į verbalinį elgesį jūsų vaiko ABA programoje, siekiame padėti vaikui tapti savarankiškesniu ir labiau pasitikinčiu savimi bendravimo proceso dalyviu, nes tai daro didelę įtaką bendrai gyvenimo kokybei.