Preloader Close

Klausymas yra ne tik girdėjimas

Mus supančio pasaulio garsai, jų suvokimo kokybė ir tai, kokie esame, kaip bendraujame ir reaguojame į skirtingus dalykus, yra tiesiogiai susiję.

Otorinolaringologas Alfredas A. Tomatis (1920-2001), sujungęs savo aistrą muzikai ir dainavimui su domėjimusi klinikine veikla, išrado klausos atstatymo sistemą, šiandien plačiai naudojamą universitetuose, institutuose, ligoninėse, terapijos centruose, ugdymo įstaigose ir kt. Tomatis metodas treniruoja ausį klausytis, o smegenis teisingai analizuoti girdimus garsus. Šis metodas – gerina motorinius, emocinius ir pažintinius gebėjimus per muziką ir kalbą.

Technikos pritaikymas

Taikant Tomatis metodą visa klausos sistema treniruojama ir ugdoma iš naujo. Pasitelkus Besson® elektroninę ausį ir sujungus ją su Tomatis metodu buvo sukurtas efektyvus, daugialypis elektroninis žmogaus klausos sistemos stimuliatorius.

Ši įranga suteikia galimybę keisti garso dažnius ir taikyti kitas klausos mokymo technikas siekiant atkurti tinkamą klausos nervų sistemos funkcionavimą. Taikant terapiją svarbu atsižvelgti į įrenginio kokybę ir patį įrenginį. Besson® elektroninė ausis veikia analogišku ritmu, kuris atitinka neurofiziologines žmogaus organizmo reakcijas. Norėdami efektyvaus rezultato, nusprendėme naudoti tikrą analoginiu režimu veikiantį prietaisų rinkinį, kuris leidžia įgyvendinti terapiją taip, kaip ją taikė pats Alfredas Tomatis.

Besson® yra aukštos kokybės įrangos gamintojas iš Šveicarijos. Gamintojo požiūris užtikrina, kad būtų išvengta garso iškraipymų, kurie paprastai atsiranda naudojant skaitmenines technologijas ir žemos kokybės iš anksto įrašytus garso takelius.

Besson® elektroninės ausies stimuliatorius taikant Tomatis metodą padeda spręsti sutrikimus, kylančius dėl kalbos vystymosi sunkumų, įskaitant skaitymo ir rašymo sutrikimus, o klausos stimuliacija prisideda prie smegenų aktyvinimo, padedančio joms išlaikyti gyvybingumą ir plastiškumą.

Kam skirta terapija?

Vertinimas ir klausymo sesijos

Ko bus klausomasi?

Klausytojai girdės specialiai muzikos inžinieriaus adaptuotą Mocartą bei Grigališkąjį choralą. Antrame etape bus atliekami balso ir kalbos pratimai. Balso ir kalbos klausymo pratimai priskiriami aktyviai fazei, kurios metu klausytojas į mikrofoną kartoja girdimus žodžius, taip aktyvuodamas smegenų klausos ir balso skiltį.

Ką dar klausytojas veikia sesijos metu?

Klausymasis pirmiausia yra susijęs su atsipalaidavimu ir kūrybiškumu. Klausytojai dažnai piešia ar užsiima kita kūrybine veikla, atlieka kognityvines užduotis, pvz.: dėlioja dėliones ar žaidžia žaidimus.

  • Subalansuokite klausą per Besson® elektroninę ausį su Tomatis efektu ir Besson® klausos mokymo sistema.

    Daugiau informacijos apie centre „Sėkmingi vaikai“ naudojamą įrangą galite rasti oficialiame Besson of Switzerland internetiniame puslapyje: https://bessonofswitzerland.ch/

    Tomatis metodas yra edukacinė programa. Tai nėra medicinos diagnostikos ar gydymo  būdas.